Podsumowanie Międzynarodowej Konferencji Naukowej

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: ,,Praca socjalna wobec sytuacji kryzysowych. Aspekty interdyscyplinarne’’ odbyła się 7 czerwca 2017 roku na Naszym Uniwersytecie. Konferencja miała wymiar zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Zostały podjęte debaty naukowe, dzięki którym każdy miał możliwość zdobycia nowej wiedzy. Była to również okazja do zaprezentowania się Naszego Koła Naukowego.
Miło Nam poinformować, że podczas konferencji wystąpiły dwie członkinie Anna Kaźmierczak oraz Magda Ostrowska, prezentując referat pt.: ,,Stereotypy dotyczące przemocy – mężczyźni jako ofiary przemocy domowej’’.
Autorki przeprowadziły własne badania za pomocą internetowego kwestionariusza ankiety, aby zbadać czy wśród badanej grupy (18-30 lat) funkcjonują stereotypy dotyczące przemocy domowej w której mężczyźni są ofiarami przemocy. Przemoc stosowana wobec mężczyzn jest tematem, który w życiu codziennym wywołuje różne emocje wśród ludzi. Jest to prawdopodobnie nie tylko spowodowane tym, że przemoc to działanie, które powoduje negatywne konsekwencje dla zdrowia fizycznego, psychicznego i życia każdego człowieka. Dla mężczyzn przyznanie się do bycia ofiarą przemocy jest niezmiernie trudne ponieważ społeczeństwo często takie przyznanie się traktuje jako słabość oraz tchórzostwo, gdyż niestety większość ludzi odbiera mężczyzn jako jednostki silniejsze oraz te które potrafią zapewnić dobro oraz bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym.

Relacja fotograficzna z konferencji znajduje się w galerii
KNSPS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *