Wizyta studentów w Domu Dziecka Nr 2 im. Janusza Korczaka

Studia nie kończą się na zdobywaniu wiedzy książkowej. Członkowie Naszego Koła lubią poszerzać swoje horyzonty i zakres wiedzy również bardziej praktycznie. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor – Barbary Młodziejewskiej mogliśmy odwiedzić Dom Dziecka Nr 2 im. Janusza Korczaka. Uczestniczyliśmy w spotkaniu, na którym dowiedzieliśmy się dużo na temat działalności placówki, a także poznaliśmy lepiej postać Janusza Korczaka, który był uznanym pedagogiem. Dom Dziecka nie bez powodu nosi jego imię, nie widnieje również tylko i wyłącznie w nazwie, ale jego postać i historia jest dobrze znana wychowankom placówki, a zasady, którymi kierował się pedagog są realizowane w procesie wychowawczym dzieci.
Na koniec spotkania każdy z Nas otrzymał ciekawe materiały: artykuły, publikacje naukowe, a nawet książki.

Więcej zdjęć w galerii.